PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114767}
5,4 120
ocen
5,4 10 1 120
Kwaśny smak brzoskwini
powrót do forum filmu Kwaśny smak brzoskwini

Polecam szukającym nastrojowego, kontrmplacyjnego kina z nutą przemyśleń i mimo wszystko wolnego od ckliwości.

Nie dostrzegłem relacji do Mody na Sukces (ktoryś z postów), nie upadłem też z zachwytu. Niemniej jak na miły i mądry film to spełnił moje oczekiwania. Dobrze przekonał do tego iż odcinanie pępowiny potrafi również w przenośni uratować życie. Do tego jednak potrzeba odwagi i dystansu. Patrząc zbyt głęboko w światlo śłońca tracimy kontakt ze szczegółami w tle obok nas (wiadomo - tak działa wzrok:-) )

Mloda dziewczyna troche za często robiłą karpika, który miał chyba ukazać jej cierpienie, ale w zasadzie był dziwny dla mnie... ogólnie dobrze uniosła os fabuły do końca choć chwilami mialem wrażenie że jej gra uniemożliwiala stworzenie przez innych czegoś wielkiego (lub zainspirowania)... Hugo - ok, spokojnie i bez manieryzmów i szarży, choć i bez koloru czasami.

Kilka ciekawych scen o tęsknocie za czymś w miejscu skąd tego czegoś juz nei widać. Gdyby nie blond mama bohaterki i kilka szpetniejszych kobitek to faktycznie cały ciężar ważnych ról spocząłby na facetach (dwóch zresztą)
Sztuczne sceny firmowe, temat zwiazków zawodowych też jakis taki nieokreślony kolorem miejsca i czasu... jako tło moim zdaniem się nei sprawdził.
Zgodzę sie, że to film ładny wizualnie, choć i kilka skromych scen mnie ujęło.
Niby dobre kino na samotny niestresujący weczór ale i kilka przemyśleń przed dalszą drogą bo czas ucieka...

marek_marian

A ja mam wrażenie, że opis kompletnie się nie pokrywa z rzeczywistością.

UWAGA SPOJLER!!!





Opowieść o dorastaniu, innym spojrzeniu na miłość, przyjaźń itd? Owszem, ale pragnę zauważyć że ta dziewczyna sypiała z ukochanym swojej przybranej matki... To nie jest normalne dostastanie, to jakaś patologia rodem - właśnie - z mody na sukces...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones